Fizykoterapia

Co to jest fizykoterapia


Fizykoterapia jest to dział medycyny fizykalnej, która jest stosowana w fizjoterapii. Wykorzystuje się w niej różnego rodzaju bodźce fizyczne takie jak światło, ciepło, prąd elektryczny, fale ultradźwiękowe czy pole magnetyczne. W wyniku oddziaływania tych bodźców fizycznych na organizm, pobudzane są w tkankach procesy biologiczne i regeneracyjne.

Kiedy stosuje się fizykoterapię?


Fizykoterapia ma kilka zastosowań. Można ją wykonywać jako przygotowanie pacjenta do innych działań w procesie rehabilitacji. W czasie wykonywania zabiegu z fizykoterapii przygotowuje się tkankę, poprzez jej rozgrzanie, do masażu leczniczego, terapii manualnej lub kinezyterapii czyli ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Fizykoterapia jest również wykonywana jako leczenie uzupełniające, dodatkowe przy innych formach rehabilitacji. W niektórych przypadkach fizykoterapia może być stosowana jako podstawowa forma leczenia rehabilitacyjnego np. w świeżych stanach urazowych jak stłuczenie, skręcenie stawów czy po złamaniach kości.

Celem zabiegów fizykoterapeutycznych jest zmniejszenie bólu, obrzęków, stanów zapalnych tkanek i stawów oraz przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji tkanek. Dlatego bardzo często stosuje się fizykoterapię w chorobach narządu ruchu, chorobach stawów, w bólach kręgosłupa, po urazach, operacjach ortopedycznych i w chorobach reumatycznych. Fizykoterapia znajduje swoje zastosowanie również w przyspieszaniu gojenia ran i blizn powstałych w wyniku operacji lub urazów oraz w gojeniu oparzeń i po złamaniach.

Dlatego fizykoterapia jest to znakomity dodatek w leczeniu i znalazła zastosowanie nie tylko w rehabilitacji ale również w innych dziedzinach medycyny takich jak: reumatologia, ortopedia, neurologia, pediatria, laryngologia, dermatologia i kosmetyka. Wzbogacając naszą terapię o zabiegi fizykoterapeutyczne możemy lepiej i wielopłaszczyznowo oddziaływać na organizm.

W swojej ofercie posiadamy różnorodny i nowoczesny, mobilny sprzęt do zabiegów z fizykoterapii. Dzięki temu nawet w warunkach domowych możemy wykonać profesjonalnie zabiegi lecznicze zwykle wykonywane w gabinecie rehabilitacji.

Zabiegi z fizykoterapii jakie możemy u Państwa wykonać to:

  • Laseroterapia Laser biostymulacyjny w rehabilitacji Najczęstsze wskazania do zabiegów naświetlania laserem biostymulacyjnym: Działa przeciwbólowo i... Więcej

  • Ultradźwięki Ultradźwięki w fizjoterapii Opis fal ultradźwiękowych Ultradźwięki są to drgania mechaniczne o częstotliwości powyżej 20kHz, czyli... Więcej

  • Terapia skojarzona Terapia skojarzona Co to jest terapia skojarzona? Terapia skojarzona, często nazywana również terapią kombinowaną lub łączoną, jest to... Więcej

  • ElektroterapiaW ramach zabiegów z elektroterapii proponujemy Państwu szeroką gamę prądów terapeutycznych..Więcej

Zobacz więcej z kategorii: fizykoterapia